Põhja-Euroopa suurim ringmajanduse projekt

Innovatiivne lähenemine põlevkivituha väärindamisele Ida-Virumaal

Esimest korda ajaloos on käsil projekt, mille eesmärk on muuta Ida-Virumaal elektrienergia tootmisest tekkivad põlevkivi tuhajäätmed väärtuslikuks tooraineks. Tootmisjääkidest valmistatakse uusi materjale, näiteks väetisi ja täiteaineid. Pikemas perspektiivis plaanime laiendada toodete valikut, lisades väärtuslikke elemente nagu magneesium. See on maailmas ainulaadne ja murranguline projekt – me muudame jäätmed kliimaneutraalseks ressursiks!

Eesti ringmajanduse edulugu

Kujutage ette maailma, kus jäätmed ei ole enam probleem, vaid väärtuslik ressurss – põlevkivituha väärindamine on selle unistuse elluviimise revolutsiooniline samm.

Kliimaneutraalne tootmisprotsess

Tutvuge põlevkivituha väärindamisega – protsessiga, mis muudab tööstuslikud jäätmed väärtuslikuks tooraineks, vähendades samal ajal uute materjalide kaevandamist.

Jäätmetest väärtuslike toodeteni

Meie innovaatiline lähenemine muudab põlevkivituha ülipuhasteks toodeteks nagu kliimaneutraalne kaltsiumkarbonaat ja lubiväetis.

OSA projekt maailma tähtsaimal kliimakonverentsil

2021. aastal kutsuti meid osalema maailma tähtsaimale kliimakonverentsile COP26. Selle raames filmisime dokumentaalsaate, kus sõna said: president Kersti Kaljulaid, peaminister Kaja Kallas, Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson, Ragn-Sellsi jätkusuutlikkuse juht Pär Larshans ja OSA projekti juht Alar Saluste.

etEstonian